K. Howarth1*
A. Ellis0
3:3
3:3
Pierwsze spotkanie finałowe w SGB Premiership w sezonie 2017. Naprzeciw siebie staną zwycięzcy rundy zasadniczej tegorocznych rozgrywek, czyli Swindon Robins oraz zdobywcy tytułu mistrzowskiego w Elite League sprzed roku - Woverhampton Wolves.

W ekipie gości w ciągu tygodnia doszło do urazów dwóch kluczowych zawodników. I tak za Jacoba Thorssella będzie stosowany przepis o zastępstwie zawodnika, a za Fredrika Lindgrena gościnnie na torze pojawi się Chris "Bomber" Harris.

W biegu otwarcia wiele się nie działo - Doyle wygrał z bardzo dużą przewagą, a odległości między pozostałymi zawodnikami były wyraźne.
7:5
Najlepiej ze startu Carr, jednak na chwilę na prowadzenie przedarł się Riss. Niemiec jednak spadł ponownie na 2. pozycję po ataku rywala, który nieco się w niego "wpakował". Później Riss musiał do końca bronić się przed atakami Wilson-Deana. W stawce całkowicie nie liczył się Greaves.
9:9
Kyle Howarth w ramach zastępstwa zawodnika.

Bieg przerwany: Howarth ruszał się na starcie, przez co został "nagrodzony" ostrzeżeniem przez sędzię tego spotkania, Christinę Turnbull.

Powtórka wyścigu: Ze startu lepiej goście. Później świetna walka Musielaka z Howarthem. Polak przedarł się na 2. miejsce na 2. okrążeniu. W połowie ostatniego "kółka" Howarth odbił na chwilę pozycję, jednak na mecie lepszy okazał się popularny "Tofeek". W pewnym momencie do walki o 3. miejsce próbował się jeszcze włączyć Bellego.
10:14
Bieg przerwany! Na wyjściu z 1. łuku, upada jadący na 2. pozycji Nick Morris. Australijczyk zostaje wykluczony, dodatkowo dostaje od sędzi ostrzeżenie, ponieważ po upadku nie opuszczał szybko toru, gdy jego kolega z drużyny jechał na 3. pozycji. Ze startu w pierwszym podejściu najlepiej wyszedł Masters, ostatni jechał Carr.

Powtórka wyścigu: Ponownie goście lepiej spod taśmy. Carr na 1. okrążeniu postraszył jeszcze Greavesa, jednak chwilę później rywal odjechał mu już dosyć wyraźnie. W dalszej części wyścigu wiele się nie działo.
5
D. Bellego3
T. Musielak (D)0
3:3
13:17
Po wyjściu z 1. łuku na prowadzeniu znalazła się para "Rudzików". Po "szerokiej" szybko na 2. pozycję przedarł się jednak Harris, wyprzedzając Musielaka. Na 3. okrążeniu pech dotknął Polaka, który zanotował defekt, jadąc na 3. pozycji.
14:22
Doyle "zaspał" nieco start, przez co na prowadzenie szybko wyszła para gości. "Wilki" wygrały ten bieg dosyć wyraźnie i niespodziewanie wyszły już na 8-punktowe prowadzenie.
15:27
Chris Harris w ramach zastępstwa zawodnika.

"Wilki" uderzają ponownie! Świetny start Harrisa, do którego szybko dołącza Schlein. Przez 2 pierwsze okrążenia Australijczyka starał się jeszcze wyprzedzić jego rodak Nick Morris. Na mecie ostatecznie Schlein minimalnie przed Harrisem, co jednak nie miało znaczenia na końcowy wynik biegu. Osłabieni brakiem dwójki podstawowych zawodników goście, nokautują jak na razie rywali!
Zmiana: Wilson-Dean za Carra.

Ze startu dobrze Wilson-Dean, jednak pod koniec 1. okrążenia wyprzedził go Howarth, który nie oddał do mety prowadzenia. Wyjątkowo słabemu tego wieczora Ellisowi, na ostatnim "kółku" udaje się wyprzedzić Greavesa i zapisuje na swoim koncie pierwszy punkt.
9
S. Masters3
D. Bellego1*
M. Riss0
3:3
21:33
Po raz kolejny świetnie ze startu Masters, który wygrywa z olbrzymią przewagą. Do samego końca Riss atakował Bellego, jednak z tej rywalizacji obronną ręką wyszedł Francuz.
25:35
Sam Masters w ramach zastępstwa zawodnika.

Bieg przerwany: Lotny start Schleina, który zostaje upomniany. Na starcie ruszał się również Ellis, jednak jego sędzia Turnbull już nie ukarała.

Powtórka wyścigu: Zwycięstwo Jasona Doyle'a, który jednak do końca musiał bronić się przed Mastersem. Na dystansie Schleina wyprzedził Ellis, który nie pozwolił sobie już odbić 3. pozycji.
11
N. Morris3
B. Wilson-Dean | zm. L. Carr (G)0
3:3
28:38
Zmiana: Carr za Wilson-Deana.

Tym razem dobrze ze startu Morris, którego tylko na 1. okrążeniu chciał jeszcze "postraszyć" po "szerokiej" Harris. Później zawodnicy jechali już w sporych odstępach.
12
R. Schlein3
L. Carr (G) | zm. B. Wilson-Dean1*
M. Riss (W)0
3:3
31:41

Bieg przerwany! Już na 1. okrążeniu na 5:1 wyszła para "Wilków". Na początku 2. "kółka", jadący na 2. pozycji Riss, wyjechał jednak za szeroko i po uślizgu motocykla wylądował na bandzie. Niemiec został wykluczony.

Powtórka wyścigu: Ze startu lepiej gospodarze, jednak Schlein najpierw uporał się zWilson-Deanem, aby za chwilę uczynić to samo z Musielakiem. Później Australijczyk wygrał w zasadzie niezbyt zagrożony.