S. Nicholls (G)1
T. Kurtz (T) | zm. J. Graversen0
1:5
1:5
Pierwsze spotkanie barażowe o ostatnie miejsce w SGB Premiership w sezonie 2018. Naprzeciw siebie staną ekipy Sheffield Tigers oraz Leicester Lions. Ci pierwsi zwyciężyli rozgrywki SGB Championship, drudzy natomiast zajęli ostatnie miejsce w tegorocznych rozgrywkach SGB Premiership.

Rewanżowe spotkanie na obiekcie "Lwów" zaplanowano pierwotnie na środę, 11 października. Ostatecznie, przez prognozy pogody oraz planowaną transmisję, przełożono je od razu na poniedziałek, 16 października.

Bieg przerwany: Todd Kurtz nie wytrzymuje presji i dotyka taśmy. W jego miejsce pojedzie Jan Graversen.

Powtórka wyścigu: Pomimo nie najgorszego startu, Nicholls szybko spada na 3. miejsce. Z przodu szybko znalazła się para "Lwów", która do mety dowiozła niezagrożone przez moment, podwójne zwycięstwo.
3:9
Ze startu najlepiej Graversen, jednak jeszcze na 1. okrążeniu, przy krawężniku wyprzedził go Heeps. Zawodnik gospodarzy musiał jeszcze odpierać ataki Newmana. W walce nie liczył się całkowicie Wood.
7:11
Kim Nilsson w ramach zastępstwa zawodnika.

Najlepiej spod bandy ruszył Bjerre, który wyszedł na prowadzenie. Nilsson próbował mu zagrozić, jednak bezskutecznie. Z tyłu Bates musiał do końca bronić 3. pozycji przed Erikiem Rissem.
8:16
Lasse Bjerre w ramach zastępstwa zawodnika.

Bieg przerwany: Tym razem taśmy dotyka Wood, który wystartuje 15 metrów z tyłu.

Powtórka wyścigu: Para gości na wyjściu z 1. łuku przymknęła Bjerre, przez co znalazł się on na 3. pozycji. Na 2. wirażu 1. okrążenia Duńczyk omal nie zaliczył upadku i dojechał do mety na 3. miejscu. "Lwy" wyraźnie powiększają zatem przewagę.
10:20
Bieg przerwany: Kerrowi zerwał się łańcuch tuż przed startem i został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut. W jego miejsce Newman.

Powtórka wyścigu: W miarę równy start, jednak Newman wysforował się na prowadzenie, atakiem po "szerokiej".
6
D. King2*
T. Kurtz0
1:5
11:25
"Lwy" rozwiążą "problem" dwumeczu najpewniej już w poniedziałek. Pewne prowadzenie pary gości od startu do mety.
12:30
Josh Bates oraz Cameron Heeps w ramach zastępstw zawodników.

Goście po wyjściu z 1. łuku znaleźli się na prowadzeniu. Do końca próbował przedzielić ich Bates, jednak ta sztuka mu się nie powiodła.
Zmiana: Graversen za Wooda.

Bieg przerwany: Tym razem start wygrali gospodarze i gdy wychodzili na podwójne prowadzenie, przy wyjściu z 1. łuku motocykla nie opanował Kerr. Dosyć mocno uderzył on o bandę i o tor. Na szczęście podniósł się z toru o własnych siłach, jednak został wykluczony przez Craiga Ackroyda.

Powtórka wyścigu: Tym razem najlepiej ze startu Newman, pod koniec 1. okrążenia, przy bandzie wyprzedza go jednak Todd Kurtz.
18:36
Ze startu na 5:1 wyszli goście. Wściekłe ataki Batesa na Heepsa przyniosły korzyści na ostatnim okrążeniu. Zawodnik gospodarzy był na mecie minimalnie lepszy.
21:39
Danny King w ramach zastępstwa zawodnika.

Po wyjściu z 1. wirażu, goście jechali po kolejne 5:1. Szybko z Rissem uporał się jednak Nicholls, a później w jego ślady poszedł Todd Kurtz.
11
K. Nilsson3
L. Kerr (G) | zm. K. Newman2*
K. Howarth Z/Z | zm. S. Nicholls (G)1
1:5
22:44
Scott Nicholls w ramach zastępstwa zawodnika. Zmiana: Newman za Kerra, który wycofał się z zawodów.

Nilsson najlepiej ze startu. Na wyjściu z 1. łuku przed Nilssona przedarł się Newman i było po biegu... "Lwy" powiększają i tak bardzo dużą już przewagę, do 22 punktów.